Strzelnica U27

Zrób prezent sobie lub najbliższym. Kup voucher już teraz!

Strzelectwo w pandemii

Po długiej przerwie strzelnice ponownie otworzyły swoje drzwi. Wielu strzelców rzuciło się wręcz na osie, by długimi godzinami dziurawić papier. Jak zatem w tym szczególnym okresie bezpiecznie korzystać ze strzelnicy? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Przed wizytą:

Zrób rezerwację! Na Strzelnicy U27 możesz to zrobić online, korzystając z 30% rabatu na wynajem stanowiska: http://klub.u27.pl/rezerwacja , mailowo: rezerwacja@u27 lub telefonicznie: 888-491-333.

Wcześniejsza rezerwacja jest rekomendowana, chcemy w ten sposób rozłożyć równomiernie ruch w ciągu dnia, aby uniknąć niepotrzebnego tłoku.

Na recepcji:

Przede wszystkim zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegaj zaleceń, przyjdź na strzelnicę w maseczce lub użyj innego elementu garderoby aby zasłonić usta i nos. Rękawiczki także mogą być pomocne. Po wejściu na strzelnicę zdezynfekuj ręce – płyn znajdziesz przy recepcji – lub umyj dokładnie ręce mydłem w łazience. Wpisz się do książki. Dowód osobisty lub „czerwoną książeczkę” możesz pokazać przez szybę aby niepotrzebnie nikt inny nie dotykał Twoich dokumentów. Zawsze możesz przynieść także własny długopis J

Na osi:

Każda strzelnica wprowadza swoje ograniczenia i standardy bezpieczeństwa. O nowych procedurach wprowadzonych na Strzelnicy U27 dowiesz się więcej z artykułu: https://u27.pl/pl/wpis/strzelnica-u27-otwarta

Po zakończeniu strzelania:

Ponownie zdezynfekuj/umyj ręce. Analogicznie do sytuacji w sklepach, czy innych punktach usługowych staraj się unikać płatności gotówką. Karta płatnicza zdecydowanie zmniejsza ryzyko niepotrzebnego kontaktu z potencjalnie zawirusowaną powierzchnią przechodzącej przez wiele rąk gotówki.

Jest to moja pierwsza wizyta na strzelnicy, jak powinienem się przygotować? Na co zwracać szczególną uwagę?

Najpierw zapoznaj się z treścią jednego z poprzednich naszych wpisów: https://u27.pl/pl/wpis/pierwsza-wizyta-na-strzelnicy

Nadal obowiązują wszystkie zasady w nim opisane. Dodatkowo instruktor będzie Cię prowadził w maseczce oraz rękawiczkach. Kontakt międzyludzki będzie ograniczony do minimum, a broń którą dostaniesz będzie wcześniej zdezynfekowana. Czasami nie jest możliwe utrzymanie zalecanego dystansu między uczniem, a instruktorem, zwłaszcza kiedy nawet nieświadomie będziesz stwarzał sytuację potencjalnie niebezpieczną – instruktor ma obowiązek zareagować. Dlatego bezwzględnie słuchaj poleceń instruktora, gdy nie jesteś pewny – zadawaj pytania, zawsze trzymaj broń skierowaną w kulochwyt i nie wkładaj palca w kabłąk języka spustowego, aż nie będziesz miał zgranych przyrządów celowniczych na tarczy.

Mam własną broń – czy coś się dla mnie zmienia?

Niewiele – oczywiście jak w przypadku wszystkich korzystających ze strzelnicy zalecane jest używanie maseczki lub rzeczy „maseczkopodobnych”.

Szkolenia i zajęcia zorganizowane oraz sekcje sportowe – jak zmienia się ich funkcjonowanie?

W przypadku szkoleń statycznych zalecany odstęp między uczestnikami to 1,5-2m. W rzeczywistości strzelnicowej oznacza to w praktyce strzelanie z co drugiego stanowiska. Wyjątkiem są pary, rodziny i osoby „współgospodarujące”, które i tak mają ze sobą kontakt na co dzień – mogą one strzelać obok siebie bez przeszkód.

W przypadku zajęć dynamicznych/taktycznych na przedpolu przy strzelnicy krytej kwestię reguluje rozporządzenie z dn. 16 maja (stan na 20 maja 2020). Typowa oś strzelecka długości 25m ma powierzchnię poniżej 300m, zatem może na niej przebywać 6 strzelców oraz 1 trener (instruktor). Oczywiście zalecamy przestrzeganie dystansu między poszczególnymi uczestnikami szkolenia i cały czas ćwiczymy „zamaskowani” J

Od 18 maja wznowiliśmy zajęcia sekcji dynamicznych, o których więcej dowiecie się z artykułu: https://u27.pl/pl/szkolenia/sekcja-dynamiczna-strzelnica-warszawa/

Szkolenia teoretyczne – np.: Szkolenie na Patent – bez niespodzianek - odbywają się zgodnie z zaleceniami – odstęp między uczestnikami, maseczki, zajęcia są z założenia „bezkontaktowe”.

Szkolenia medyczne, obronne, force on force oraz inne wymagające bezpośredniego kontaktu są wstrzymane najprawdopodobniej do 4 etapu „rozmrażania”.

Informacje o wszelkich planowanych szkoleniach znajdziecie na stronie naszej strzelnicy w zakładce „Szkolenia”: https://u27.pl/pl/szkolenia/

Masz więcej pytań? Dzwoń: 888-491-333, pisz: rezerwacja@u27.pl lub zrób rezerwację przez elektroniczny system rezerwacji http://klub.u27.pl/rezerwacja i ciesz się strzelectwem bezpiecznie i komfortowo pod okiem doświadczonych instruktorów.

|
Dziękujemy Klientom, którzy nam zaufali

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja pn. „Uruchomienie strzelnicy rekreacyjnej” mająca na celu utworzenie działalności gospodarczej poprzez uruchomienie strzelnicy rekreacyjnej oraz utworzenie i utrzymanie miejsc pracy przez okres 2 lata od dnia uzyskania płatności ostatecznej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
;